دوربین مداربسته

دوربین مداربسته تبریز
دوربین مداربسته

فروش و نصب دوربین مداربسته

گروه فنی و مهندسی Tak EV با دريافت نمايندگی و عقد قرارداد با شرکت ها و توليد کنندگان معتبر انواع دوربين مداربسته در زمينه دوربينهاي مداربسته بولت، دام (سقفي)، باکس، گردان، AHD ، IP و دستگاه هاي ضبط تصاوير نسبت به تامين قطعات اصل با قيمت بسيار مناسب و کيفيت بالا تلاش مي کند و با کادر بسيار مجرب اقدام به نصب و راه اندازي و پشتيباني انواع پروژه هاي دوربین مداربسته در تبریز و استان آذربايجان شرقي مي نمايد.

از سامانه دوربين مداربسته براي حفاظت، نظارت و کنترل اماکن مهم، اماکن پرتردد و اماکن پرخطر استفاده مي‌شود.
موزه‌ها، فروشگاه‌ها، فرودگاه‌ها، ايستگاه‌هاي مترو و راه‌آهن ، بيمارستان‌ها و مدارس از ديگر اماکني است که به اين سيستم‌ها مجهز شده‌اند.
کارکرد ديگر سامانه‌هاي مداربسته، کارکرد نظارتي است. امروزه مديران زيادي بوسيله اين سيستم‌ها بر کار نيروهاي خود نظارت دارند.
همچنين کنترل ترافيک شهرها نيز بر اساس اين کارکرد سيستم‌هاي مداربسته استوار است.

تهيه تصاوير توسط دوربينهاي مداربسته ممکن است چند يا يکي از اهداف زير را دنبال کند:
حفاظت، حراست و ايمني
کنترل، مديريت و نظارت
آموزش و تحقيقات
انتخاب دوربين مناسب

يکي از بخش هاي مهم در انتخاب يک سيستم دوربین مداربسته ، انتخاب درست نوع دوربین مداربسته مي باشد، در اين مطلب انواع دوربين ها و کاربرد هر يک را بيان مي کنيم.

دوربين هاي مدار بسته بولت
اين دسته از دوربين ها ي مدار بسته براي محيط هاي خارجي طراحي شده اند. قاب ضد آب اين دوربين ها را قادر مي سازد تا در محيط هاي بيروني و با شرايط جوي بد به راحتي کار کنند. همچنين همه ي اين دوربين ها قابليت ديد در شب ( بااستفاده از مادون قرمز) دارند و مي توانند در شرايط نوري بسيار تاريک به راحتي تصوير برداري کنند.

دوربين هاي مدار بسته صنعتي
اين نوع دوربين مداربسته را مي توان خاص ترين نوع دوربین مداربسته دانست. که ممکن است در تمامي شرايط محيطي ولي در حالت هاي خاص استفاده مي شود. يکي از ويژگي هاي مهم اين دوربين هاي مدار بسته توابع پردازش تصويري است که در طراحي آن ها لحاظ شده است. در مکان ها و شرايطي که نياز به قابليت هاي خاص از قبيل BLC , HLC, WDR, ATR , ATW و … مي باشد بيشتر سراغ دوربين هاي صنعتي مي رويم.
عموما دوربين هاي صنعتي کامپکت نيستند يعني کاور، لنز و پايه ي آن بسته به محل نصب و کاربري، توسط طراح جداگانه انتخاب مي شود و اين انعطاف پذيري به واسطه ي مصارف محدود آن نسبت به ساير دوربين هاي ديگر مي باشد اگر چه همين امر قيمت اين دوربين ها را بالاتر مي برد.

دوربين هاي مدار بسته دام
کاربرد اصلي اين دوربين ها در محيط هاي داخلي و اداري مي باشد.اکثر اين دوربين ها لنز هايي wide با فاصله کانوني کوچک دارند و بخوبي مي توانند وقتي در گوشه اي از اتاق نصب شوند ، تمام فضاي اتاق را تحت پوشش قرار دهند. اين دوربين ها بيشتر مواقع بر روي سقف نصب مي شوند .

دوربين هاي مدار بسته اسپيد دام
در واقع مي توان گفت اين دوربين کامل ترين نوع دوربين مدار بسته رنگي که دستگاه کنترلر و کيبورد خاص خود را دارد مي باشد، گردان است و لنز زوم دارد، مي تواند شدت نور را تنظيم کند. دور و نزديک شدن تصاوير را در آن مي توان کنترل نمود روي سقف نصب مي شود و تمامي برنامه ريزي ها و فرامين لازم از طريق کيبورد کوچک و خاص آن قابل اعمال است دوربين را برنامه ريزي کرد تا در هر شرايط زماني مختلف مسير و يا نقاط خاصي را تصوير برداري کند.

دوربين‌هاي تحت شبکه
دوربين هاي تحت شبکه که معمولاً با عنوان دوربين هاي IP نيز معرفي مي شوند را مي توان متشکل از يکدوربين و يک کامپيوتر که با هم ترکيب شده اند توصيف کرد . بخش هاي اصلي يک دوربين تحت شبکه شامل يک لنز ، يک سنسور تصوير ، يک يا چند پردازشگر و يک حافظه مي باشد. از پردازشگرها براي پردازش تصوير ، فشرده سازي (براي ذخيره ي تصاوير) ، آناليز ويديويي تصاوير و قابليت هاي تحت شبکه استفاده مي شود. از حافظه براي ذخيره سازي Firmware دوربين هاي تحت شبکه و همچنين براي ضبط تصاوير در خود دوربين و بدون نياز به ابزار دخيره سازي پشتيبان استفاده مي شود.

کلنیک ساختمانی TakeV:دوربین مداربسته در تبریز

مطالب مرتبط